“English Matters” – recenzja i konkurs

Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam pozycję inną od tych, które do tej pory miałem okazję opisywać: dwumiesięcznik “English Matters” tworzony przez wydawnictwo magazynów językowych Colorful Media. Lektura ma zapewnić uniwersalne i aktualne tematy oraz przyjemne uzupełnienie nauki poprzez dostarczenie wielu interesujących faktów ze specjalnie opracowanym słownictwem do każdego tekstu. Zapewnia?

No rejczel! Na moim blogu syfu nie znajdziecie. Magazyn jest świetny, ale zanim się kompletnie rozpłynę, pozwólcie, że przedstawię nieco bliżej zawartość magazynu. Poniżej lista działów, które składają się na niemal każdy numer dwumiesięcznika:

 • This & That (wcześniej News): bieżące wiadomości i ciekawostki
 • People & Lifestyle: znane osobistości i tematy społeczne
 • Culture: kultura i tradycje z różnych stron świata
 • Language: tematy związane z nauką języka
 • Science: nauka
 • Conversation matters: dialogi dla nieco bardziej zaawansowanych
 • Environment: środowisko
 • Leisure: czas wolny
 • Sport: no chyba wiadomo?
 • Travel: podróże
 • Vocabulary: słownictwo

W aktualnym, już sześćdziesiątym numerze (wrzesień/październik 2016) poczytamy o fenomenie seksownego kanadyjskiego premiera Justina Trudeau, zmierzymy się z kontrowersjami wokół aborcji, zapoznamy się z coraz popularniejszym coachingiem, wybierzemy się do Australii, pozwiedzamy Londyn i przyjrzymy się amerykańskim świętom, poczytamy o fikcji i prawdzie stojącymi za nieśmiertelnością, przyjrzymy się postaciom owianym złą sławą czy poznamy ciekawe słówka i wyrażenia związane z literą e. To nie wszystko, oczywiście, ale myślę, że pokazuje, jakiego kalibru jest magazyn “English Matters”. A sam tytuł? Piękna gra słów!

Co więcej, z magazynu korzystać mogą nie tylko osoby uczące się języka angielskiego, ale i nauczyciele, ponieważ do każdego numeru mamy dodatki w postaci nagrań MP3, list słówek z wydania, książeczek tematycznych do zassania z Internetu czy kart pracy dla nauczyciela (także z numerów archiwalnych, co jest w ogóle mindblowing!).

Nie ma opcji, po prostu nie widzę fizycznej możliwości, by ktoś nie znalazł dla siebie działu w “English Matters”, który by mu pasował. Pewnie, że jak ktoś nie lubi czytać, to w ogóle jest w ciemnej zupie, bo nie oszukujmy się: kto nie czyta, ten się nie powinien zabierać za naukę języków. Potrafię sobie jednak wyobrazić osoby nawrócone na czytanie po kontakcie z tym magazynem, bo powiedzieć, że to kawał dobrej roboty, to za mało.

I jedyne, co mnie mierzi (no dobra, z przymrużeniem oka… może… ale serio…), to jedno słówko w nazwie wydawnictwa. Colorful? Polsko-brytyjski zespole składający, czemu nie colourful?

***

KONKURS

***

Wydawnictwo Colorful Media ufundowało aż trzy roczne prenumeraty magazynu “English Matters”, a obok takiej nagrody nie można przejść obojętnie, no chyba że jest się wyzutym z uczuć odpryskiem marmuru. Co zrobić, komu i ile razy, by znaleźć się w gronie zwycięzców? W komentarzu do niniejszego wpisu należy dokończyć zdanie English matters because… Autorzy trzech najciekawszych według mojego widzimisiuństwa odpowiedzi otrzymają właśnie po rocznej prenumeracie magazynu. Good luck!

Zgłoszenia mogą być anonimowe, ale podajcie prawdziwy adres mailowy (taki, który używacie), bym mógł skontaktować się ze zwycięzcami. W przypadku jakichkolwiek problemów z dodaniem komentarza, proszę o zgłoszenie drogą mailową na adres marcel.kucaj@gmail.com lub poprzez fan page bloga na Facebooku, a ja tak przesłany komentarz opublikuję tutaj.

***

WYNIKI KONKURSU

***

Osoby, których komentarze do mnie przemówiły, to Nisiek, Patty i Ola. Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkim dziękuję za udział w zabawie i liczne, pomysłowe komentarze.

Regulamin konkursu:

 1. Konkurs jest organizowany przez blog Angielska Herbata.
 2. Nagrodami w konkursie są ufundowane przez wydawnictwo Colorful Media trzy roczne prenumeraty dwumiesięcznika “English Matters” (po jednej dla każdego zwycięzcy).
 3. Aby wziąć udział w konkursie, należy w komentarzu do niniejszego wpisu dokończyć zdanie English matters because…
 4. Nagrodzone zostaną trzy osoby, których zdania uznam za najciekawsze.
 5. Nagrody mogą zostać wysłane do dowolnego miejsca na terenie Polski na koszt i w sposób wybrany przez fundatora nagród.
 6. Konkurs jest otwarty, a udział w nim bezpłatny.
 7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie podanych danych osobowych w celu wyłonienia zwycięzców, nawiązania z nimi kontaktu oraz dostarczenia nagród.
 8. W przypadku braku kontaktu zwrotnego ze strony zwycięzcy w terminie do 5 dni roboczych, licząc od dnia ogłoszenia wyników, zastrzegam sobie prawo do wyłonienia innego zwycięzcy.
 9. Konkurs trwa od momentu publikacji recenzji do 9 października 2016 roku do godziny 23:59 czasu polskiego.
 10. Wyniki konkursu zostaną opublikowane pod recenzją nad regulaminem konkursu w ciągu 48 godzin od jego zakończenia.
26 comments to ““English Matters” – recenzja i konkurs”
 1. Always late, always I am looking for something. English Matters defendant be in the current information in order to efficiently complete the vocabulary and the opportunity to learn something new, not depending on the level of English.

 2. English matters because it gives you opportunity to see things impossible to see and it’s just pleasure! Once you have fallen in love with English, your life will be definitely easier.

 3. English matters because it’s a ligua franca. You need to know at least a few words to understand what is going on around you. It’s the language of politics, diplomacy, business, science, culture and so on. It’s the language of opportunity and success. Life is about opening up your world to new experiences so if you speak English you live a more fulfilling life.

 4. English matters because you should know the difference:

  don’t make a village – don’t act like a country redneck,

  thank you from the mountains – thank you in advance,

  I have no green idea – I don’t have a clue,

  head up – cheer up.

 5. English matters because English tea tastes way better than just ordinary tea! Films sound nicer, books seem to be more interesting, communication easier and what is extremely important – English is source of huge success! It gives us enormous passion, unlimited opportunities, exciting jobs, unforgettable adventures. Last but not least, English gives us wings!

 6. English matters, because…
  when you leaving a house
  language is very necessary.
  Sometimes also is very funny!
  Och, look at this – how crazy it is!

  And here you little joke:
  – Hello, are you there?
  – Yes, who are you please?
  – I’m Watt.
  – What’s your name?
  – Watt’s my name.
  – Yes, what’s your name?
  – My name is John Watt.
  – John what?
  – Yes, are you Jones?
  – No I’m Knott.
  – Will you tell me your name then?
  – Will Knott.
  – Why not?
  – My name is Knott.
  – Not what?
  – Not Watt, Knott.
  – What?

 7. English Matters because you read interesting articles, check the meaning of the underlined words and learn language. There are a lot of up-to-date information, interviews with prominent figures and useful tips. Moreover, it is written by the incredibly talented team. If you want to become an excellent English speaker, get smarter and broaden your mind – English Matters is for you!

 8. English matters because of many reasons. You can discover all of them on your own in a very simple way! How? Grab any issue of the best magazine in the world- English Matters- and just start reading it! Why do I recommend it? Because the name speaks for itself:

  E- effective
  N- neat
  G- goal-oriented
  L- luculent
  I- insightful
  S- straightforward
  H- handy

  M- modern
  A- assistive
  T- trustworthy
  T- top-drawer
  E- entertaining
  R- realistic
  S- systematic

  Everything matters when you make it matter 🙂 Thus English matters because you can make it matter by reading English Matters.

 9. English matters because if it didn’t, you wouldn’t know the difference between knowing your shit and knowing you’re shit. English matters because one day you’re known as Peter File but you don’t want to be considered pedophile [it crowd :)]

 10. English matters, because otherwise I wouldn’t get any friends from South Korea, Indonesia, Zimbabwe or Namibia! I’m so lucky to have them 😉

 11. English matters because without it, you would have to say:
  – “szybka szamka” instead of “fast food”
  – “gorący psiur” instead of “hot dog”
  – “mieszajka mleczna” instead of “shake”
  – “hopająca kukurydza” instead of “popcorn”
  – and the worst of all – “modnisia” (blah!) instead of “fashionistka”.
  You would hate living on this planet then, wouldn’t you?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *