Angielski przez Skype

Let’s eat, grandma? Let’s eat grandma?! Use proper punctuation to save lives!

Ofertę lekcji przez Skype kieruję do tych, którzy chcą się uczyć, ale ze względu na życie zawodowe czy prywatne mają problem z dopasowaniem się do sztywnych godzin narzucanych z góry w tradycyjnych szkołach, oraz nie są w pełni zadowoleni z nieefektywnych zajęć grupowych, podczas których nauczyciel nie poświęca im całej swej uwagi. Poza tym nauka zdalna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które z powodów losowych (np. zdrowotnych, finansowych) nie są w stanie podjąć klasycznej nauki. Za pośrednictwem komunikatora Skype bezstresowo, w domowym zaciszu wreszcie będziesz się uczyć z przyjemnością pod czujnym uchem profesjonalisty, a pieniądze zaoszczędzone na dojazdach wydasz na siebie. Lub na mnie, bo lubię prezenty.

Napisz do mnie na adres marcel.kucaj@gmail.com, jeśli potrzebujesz:

 • lekcji konwersacji w języku angielskim
 • przygotować się do wyjazdu do kraju anglojęzycznego
 • poprawić swoje funkcjonowanie w środowisku zawodowym
 • popracować nad wymową lub poszerzyć i wzbogacić słownictwo
 • korekty pracy napisanej po angielsku
 • pomocy w wyjaśnieniu problematycznego zagadnienia gramatycznego
 • przygotować się do egzaminu językowego (np. matura, FCE, CAE, CPE, IELTS, TOEFL, LCCI)

Dlaczego warto uczyć się ze mną? Bo nie tylko kocham to, co robię, ale i robię to, co kocham. Jeśli to mało przekonujące, zajrzyj na stronę Moje wykształcenie i doświadczenie, gdzie bliżej zapoznasz się z moimi osiągnięciami i kompetencjami.

Jak uczę i jak wygląda nauka

Specjalizuję się w zajęciach indywidualnych dla dorosłych, ucząc ze sprawdzonych i renomowanych podręczników wydawnictw Oxford i Pearson, opartych na międzynarodowych poziomach biegłości językowej od A1 do C2. Lubię zmuszać do nieszablonowego myślenia, dlatego w nauczaniu łączę elementy najbardziej efektywnych metod (głównie bezpośredniej, kognitywnej i gramatyczno-tłumaczeniowej) oraz sięgam do materiałów oraz ćwiczeń translacyjnych uwrażliwiających językowo. Specjalność w psychologii klinicznej bardzo mi pomaga w skutecznym nauczaniu.

 • Moje kursy są skrojone na miarę, by odpowiadały Twoim potrzebom, ponieważ indywidualny plan nauczania to bardziej efektywna nauka.
 • Otrzymasz całe mnóstwo – a nawet wiele mnóstew! – gratisowych materiałów dydaktycznych.
 • Przeprowadzam regularne testy sprawdzające zdobytą wiedzę i kontrolujące kierunek nauki.
 • Oferuję zniżki dla osób chcących uczyć się systematycznie i dla których nauka nie ma być jednorazową przygodą.

Do podjęcia nauki przez Skype wystarczy konto na tym komunikatorze, adres mailowy (na który wysyłam dodatkowe materiały) oraz słuchawki z mikrofonem. Nieocenione są też zapał i cierpliwość, które będą Cię pchały do przodu, gdy ja się zmęczę kopaniem Cię ku lepszej przyszłości.

Cennik i zasady współpracy

Cena uzależniona jest od rodzaju kursu, więc to od Ciebie i Twoich własnych celów zależy, czego i jak długo się uczysz.

Kurs języka ogólnego to kompleksowe ujęcie językowych zagadnień, a choć stawiam nacisk na mówienie podczas zajęć, będziesz też trenować wszystkie pozostałe umiejętności językowe (słuchanie, czytanie i pisanie) po to, by nabrać pewności i samodzielności w codziennym życiu. Zadaniem kursu specjalistycznego jest przede wszystkim poprawić Twoją konkurencyjność na rynku oraz przygotować lub dostosować Cię do pracy w danej branży czy na danym stanowisku. Kurs przygotowujący do egzaminu ma na celu umożliwić Ci zdobycie wybranego certyfikatu z najlepszym wynikiem, dlatego będziesz się uczyć dokładnie tego, co jest wymagane do egzaminu. Podczas kursu konwersacyjnego będziesz, co tu ukrywać, mówić niemalże bez przerwy, samemu wybierając tematykę i przygotowując materiały do zajęć. Warsztaty redakcyjne służą tym, którzy skupią się na języku pisanym i którzy chcą się nauczyć pisać – cokolwiek lub lepiej. Nie potrafisz stosować spójników? Nie znasz różnicy między zdaniami podrzędnymi i nadrzędnymi? Chcesz pobawić się w rozbiory logiczne angielskich zdań? To odpowiedni wybór. Z kolei dzięki warsztatom gramatycznym skupiającym się na problematycznych zagadnieniach gramatycznych nie tylko pokochasz Future Perfect Continuous w stronie biernej w mowie zależnej, ale i poznasz tajniki przedimków, zaczniesz żonglować czasami przeszłymi, nauczysz się łączyć tryby warunkowe; jednym zdaniem opanujesz to, co aktualnie sprawia Ci kłopot.

Każde spotkanie trwa 60 minut, a cena zależna jest od rodzaju kursu. By diagnoza językowa była trafniejsza, a nauka lepiej zaplanowana przez co i efektywniejsza, wykupuje się pakiety składające się z 10 lekcji, których terminy są z góry ustalone i odbywają się co tydzień o tej samej porze. Poniższe ceny dotyczą więc pakietu 10 lekcji, a różnice w cenach wynikają z rodzaju kursu.

 • język ogólny: 900
 • język specjalistyczny, egzaminy/certyfikaty: 1100
 • konwersacje, warsztaty gramatyczne/redakcyjne: 1000

Nie bawię się w pakiety elastyczne, bo nie mam na to ani czasu, ani nerwów. Jeśli interesują Cię pojedyncze konsultacje lub chcesz wykupić mniej niż 10 lekcji, cena za jedno spotkanie wynosi 120 zł.

Kto się ze mną uczy dłużej, ten ma szansę zyskać podwójnie, bowiem automatycznie dodaję bonusową, bezpłatną lekcję i do co drugiego pakietu, i jeśli z polecenia aktywnego ucznia zapisze się na kurs nowa osoba (bonusowe lekcje dodawane są na koniec bieżącego pakietu).

Opłaty za lekcje wnosi się z góry na konto w Polsce lub poprzez PayPal, a potencjalne koszty przewalutowania i/lub realizacji przelewu zagranicznego ponosi klient.

Odwoływanie, spóźnienia i rezygnacja

Uczeń ma prawo ułaskawienia, zgodnie z którym raz w miesiącu może odwołać lekcję przynajmniej 24 godziny przed planowanym spotkaniem (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, które nie wchodzą w pulę odwołań). Wystarczy wysłać mi wiadomość mailową, a lekcja nie przepadnie. Odwołanie lekcji bez zachowania terminu nie jest skuteczne i w związku z tym lekcję taką uważam za przeprowadzoną, co oznacza, że zostanie ona policzona. Uwielbiam przekazywać wiedzę, ale trudno komuś coś przekazać pod nieobecność odbiorcy! Gdyby się jednak zdarzyło, że to ja z jakiegoś arcydziwacznego powodu odwołuję lekcję w dniu, w którym miała się ona odbyć (nie żeby taka abominacja kiedykolwiek miała mieć miejsce), uczeń otrzymuje w ramach rekompensaty lekcję gratis, realizowaną pod koniec bieżącego pakietu – coby było fair, o!

Czas spóźnienia na lekcję odejmowany jest od czasu lekcji. W przypadku spóźnień większych niż 15 minut lekcja zostanie odliczona z bieżącego pakietu, a ja idę na herbatę i żaden płacz czy zgrzytanie zębów tego nie zmieni. Bo kocham herbatę.

Istnieje możliwość rezygnacji z nauki w dowolnym momencie, przy czym nie ma możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy za nieprzeprowadzone lekcje. Dlaczego? Bo płacę podatki i zapłaconych zaliczek nikt mi nie odda, nie wspominając o zarezerwowanym a straconym czasie. Dlatego pracuję z tylko dorosłymi, bo zwykle wiedzą, czego chcą. A jeśli nie wiedzą, to taki trochę nie mój problem. Sorry not sorry!

Uwagi końcowe

Zdolność do nauki języka to wrodzona, genetycznie zagwarantowana umiejętność, którą wszyscy posiadają. Każdy więc może się nauczyć języka angielskiego, a efekty są funkcją czasu i praktyki włożonych w naukę. Ile zainwestujemy, tyle zyskamy dla siebie, zupełnie jak w terapii. Ja się jednak niczego za nikogo nie nauczę, ale jeśli pokażesz mi swoje cele, wskażę Ci do nich drogę i pomogę je osiągnąć. Dlatego też nie pracuję ze wszystkimi, a jedynie z wybranymi osobami, które są ambitne i pracowite. Jeśli więc liczysz, że opanujesz angielski w pół roku, mając jedną lekcję w tygodniu i nie robiąc nic samemu pomiędzy zajęciami, to ja Twoim nauczycielem nie będę. Uwielbiam wyzwania, ale szanuję swój czas i pomagam tym, którzy pomagają sobie; nie jestem Don Kichotem i walka z wiatrakami to nie moja bajka.